Par mums Aptieka un klīnika Vairumtirgotava Frizētava Aitkopība Mopsis un citi zvēri Galerija - Hei, Rūdi! Partneri Kontakti

 

Mopsis un citi zvēri

MopsisKas ir - mazs, jauks, draudzīgs, uzmanīgs, jūtīgs, lepns, inteliģents, ēdelīgs, ziņkārīgs, uzticams, pašapzinīgs, enerģisks, nedaudz sportisks, saprotošs, šarmants un cēls?

Zinātāji teiks - tas ir mopsis!!!

Šajā mājaslapas sadaļā gribētu apmainīties ar informāciju, dalīties pieredzē par mums interesējošu tēmu - mopsis.

Mopšu kopšana

Vai jūs zinājāt, ka ... mopsim svarīgi uzturēt tīras deguna un pieres krokas. Uzmanieties, ja mopsis ir nemierīgs un berzē purniņu, tad tas var liecināt par to, ka nav savlaicīgi tās iztīrītas. Speciālisti iesaka rūpīgi krokas tīrīt:

Paņemt mopša vaigu rokā, paver krokas (pārliecinās, vai nav apsārtums, izsitumi, nepatīkama smaka, kas var liecināt par infekciju. Ja ir šīs pazīmes, tādā gadījumā jāapmeklē veterinārārsts)un ar mitru salveti tās izslauka. Šo procedūru vēlams veikt katru dienu. Lai ilgāk deguna krokas saglabātos tīras, tās tīra ar ausu tīrāmo šķīdumu, kas nesatur spirtu.

Mopšu aprūpe un šķirnes problēmas.

Izvēlieties vienu dienu nedēļā, kad jūs būtu gatavi veikt mopsītim kārtējo nagu apkopšanu.
Speciālisti iesaka apgriezt nagus reizi trijās četrās nedēļās. Ar gariem nagiem mopsītis var ievainot acis. Pārbaudiet, vai kāju pēdiņās nav plaisas, pietūkums, pirkstu starpās sacietējumi.
Tā kā katru nagu apņem asinsvadi un nervu gali, tad, ja netiek regulāri kopti nagi, tad asinsvadi ieaug nagā un turpmākā nagu apgriešana ir apgrūtināta.

Tomēr daudzas problēmas ir saistītas tieši ar šķirnes īpatnībām. Saīsinātais purniņš var izraisīt elpošanas traucējumus (piemēram, tā saucamo gaisa rīšanu) un
apgrūtināt elpošanu karstā un mitrā klimatā. Karsta laika apstākļos vēlams nodrošināt gaisa kondicionēšanu.
Karstuma radīto problēmu pazīmes ir kopīgas visiem brahiocefāliskiem (īspurna) suņiem, un
tās ir - elpošanas grūtības, smaga elsošana, sēkšana, gārgšana. Karstuma distressa skartie mopši jāatvēsina ar aukstu ūdeni un cik ātri iespējams jānogādā pie vetārsta. Auksta ūdens klizma vai ledus kompreses var būt nepieciešama, lai normalizētu ķermeņa temperatūru.

Sakarā ar žokļa īpatnībām mopsim, dažkārt var nākties saskarties ar zobu un smaganu problēmām.
Īpašniekam jāpārbauda augoša kucēna mute, lai pārliecinātos, ka nav aizkavējusies piena zobu
nomaiņa un vai nav attīstījušies mutes audzēji. Šo pārbaudi gan labāk uzticēt veterinārārstam. Zobu tīrīšana ir ieteicama, lai pasargātu mopsi no smaganu saslimšanām.

Cita veida potenciālās problēmas šai šķirnei ir patellas luksācija jeb ceļa locītavas izmežģījums,
gūžas locītavas deģenerācija vai nepareiza attīstība.

Ir svarīgi mopsīti pirkt no atbildīga mopšu audzētāja, lai iegūtu kucēnu, kuram nav minēto problēmu. Apzinīgi mopšu audzētāji vaislai izmanto suņus bez ģenētiskām novirzēm, tomēr praktiski nav iespējams pilnīgi izslēgt kādu patoloģiju. Lai savlaicīgi konstatētu un novērstu kucēna veselības traucējumus, griezieties pēc padoma pie veterinārārsta!

Vēlu veiksmi!!!


 
Mikročipēto dzīvnieku datubāze